روش های انتخاب کمپرسور مناسب

کمپرسورها دارای تنوع بسیار زیادی هستند و بر اساس مولفه های متعددی تقسیم بندی میشوند در این مطلب به اختصار،انواع کمپرسورها را به شما معرفی خواهیم کرد و مولفه هایی که بر اساس آنها تقسیم بندی میشوند را نیز نام خواهیم برد و سپس در مقاله های بعدی به هریک از دسته بندی ها به صورت اختصاصی خواهیم پرداخت و مشخصات آنها مکانیسم تولید باد ،کاربرد،مزایا،معایب و... را به صورت مفصل  به شما معرفی خواهیم کرد.

 

مولفه هایی که کمپرسورها بر اساس آنها تقسیم بندی میشوند عبارتند از:

●نوع گازی که متراکم میکنند

●مکانیسم واصول کارکرد و نحوه اعمال انرژی به سیال(دینامیکی-جابجایی مثبت)

●نوع انرژی مصرفی(برقی-بنزینی یا دیزلی)

●میزان دبی و فشار تولیدی(فشارمعمولی-فشارمتوسط-فشار قوی)

●نحوه انتقال قدرت به واحد هواساز(کوپل مستقیم-تسمه فولی)  

●وجود روغن یا عدم وجود روغن در کمپرسورها(اویل فری -اویل اینجکت)

●کمپرسورهای  دیگر(کمپرسورهای کمکی-تشدید کننده های فشار)

 

●نوع گازی که متراکم میکنند

در صنایع مختلف با توجه به نیاز گازهای مختلفی را متراکم میکنند گازهایی مانند هوا ،آرگون ،اتیلن، هیلیم ،هیدروژن و... کمپرسورها از این نظر به دو دسته کمپرسور باد و کمپرسور گاز تقسیم بندی میشوند .به کمپرسورهایی که هوای پیرامون خود را فشرده کرده کمپرسور باد میگویند .کمپرسورهایی که هر گازی بجز هوا را فشرده کنند کمپرسور گاز نامیده میشوند .

  ●مکانیسم واصول کارکرد و نحوه اعمال انرژی به سیال(دینامیکی-جابجایی ثابت)

کمپرسورها از نظر مکانیسم واصول کارکرد و نحوه اعمال انرژی به سیال به دو دسته اصلی جابجایی مثبت و دینامیکی تقسیم میشوند که هریک از این دسته ها دارای شاخه ها و زیر شاخه های متعددی هستند کمپرسورهای دینامیکی به دو بخش اصلی خطی و سانتریفیوژ تقسیم بندی میشوند کمپرسورهای جابجایی مثبت نیز دارای دو دسته رفت و برگشتی و روتاری هستند که هریک از این دسته ها نیز زیر شاخه های خود را دارند.

برای درک بهترمطالب فوق دسته بندی ذکر شده را به صورت یک نمودار درختی درشکل زیرآورده ایم :

●نوع انرژی مصرفی(برقی-بنزینی یا دیزلی)

مولفه بعدی  که کمپرسورها براساس آنها تقسیم بندی میشوند نوع انرژی مصرفی میباشد که در این دسته بندی کمپرسورها به دو نوع برقی وسوخت فسیلی( دیزلی ویا بنزینی) تقسیم بندی میشوند :

1-کمپرسورهای برقی : این محصولات به وسیله ی یک الکتروموتور انرژی الکتریکی را به انرژی مکانیکی مورد نیاز کمپرسور تبدیل میکنند بدیهی است به خاطر استفاده از انرژی برق هیچگونه آلودگی محیطی ایجاد نمی کنند.

صدایی کمتری نیز نسبت به نوع دیزلی دارند از نظر قیمت اولیه هم ارزانتر از نوع دیزلی می باشند.

2-کمپرسورهای بنزینی و یا دیزلی :در این نوع از کمپرسورها وظیفه تامین نیروی مورد نیاز کمپرسور بر عهده یک موتور احتراق داخلی میباشد بدین صورت که این موتورها دقیقا مانند موتور خودرو عمل کرده و نیروی حاصل از احتراق را به نیروی دورانی مورد نیاز کمپرسور تبدیل میکنند. مزیت اصلی این کمپرسورها امکان استفاده در مکانهایی است که دسترسی به برق وجود ندارد مانند جاده ها و معادن و به همین خاطر بیشتر کمپرسورهای دیزلی به صورت پرتابل و قابل حرکت طراحی میشوند

این محصولات به خاطر استفاده از بنزین وگازویل هوا را آلود کرده وسروصدای زیادی نیز تولید میکنند وهمچنین به خاطر داشتن موتور احتراق داخلی وپرتابل بودن این محصولات گرانتر از مدل برقی میباشند و همچنین هزینه تعمیر و نگهداری بیشتری نیز دارند.

●میزان دبی و فشار تولیدی(فشارمعمولی-فشارمتوسط-فشار قوی)

کمپرسورها از نظرمیزان  تولید فشار ودبی نیز به سه دسته زیر تقسیم میشوند:

1-کمپرسورهای کم فشار:کمپرسورهایی که توانایی تولید باد تا فشار 16 بار را دارند(موارد استفاده ماشین الات پنوماتیک)

2- کمپرسورهای فشار متوسط: کمپرسورهایی که تا فشار 40 بار توانایی کار دارند(دستگاه های باد کن تولید بطری)

3- کمپرسورهای فشار قوی: کمپرسورهایی که تا فشار 300 بار توانایی کار دارند(دستگاه های تست آزمایشگاهی)

این نوع از کمپرسورها هیچ برتری نسبت به یکدیگر ندارند و هریک میتوانند با توجه به شرایط و نیاز  به کار گرفته شوند.

 

نحوه انتقال قدرت به واحد هواساز(کوپل مستقیم-تسمه فولی)  

کمپرسورها همچنین براساس سیستم های انتقال قدرت از الکتروموتور به واحد هواساز نیز به دو دسته کوپل مستقیم و تسمه ای تقسیم بندی میشوند:

1-کوپل مستقیم: در این نوع از کمپرسورها از کوپل مستقیم برای انتقال قدرت از الکتروموتور به واحد هواساز استفاده میشود که معمولا این نوع از انتقال قدرت در مواقعی که  نیاز به انتقال قدرت زیاد و دور کم میباشد کاربرد بهتری دارند.

2- تسمه ای:همانطور که مشخص است در این نوع از کمپرسورها از تسمه و فولی برای انتقال قدرت از موتور به کمپرسوراستفاده میشود این سیستم دارای مزایای بسیار زیادی نسبت به کوپل مستقیم است این سیستم به راحتی نصب و تعویض میشود -درصورت اشکال در الکتروموتور خرابی به کمپرسور انتقال نمیابد-درکوپل مستقیم ضربه های وارده از موتور باعث تابیدگی شاسی میگردد که در سیستم تسمه ای این مشکل وجود ندارد در سیستم تسمه ای گیربکس و چرخ دنده ها  حذف شده که موجب کاهش صدا و هزینه تعمییر ونگهداری میگردد.

●وجود روغن یا عدم وجود روغن(اویل فری-اویل اینجکت)  

کمپرسورها  از نظر حضور ویا عدم حضور روغن درسیکل تولید باد به دو دسته اویل اینجکت و اویل فری تقسیم بندی میشوند. کمپرسورهای اویل فری بدون روغن کار میکنند و طبیعتا هوای خروجی از آنها عاری از هرگونه روغن میباشد که این موضوع امری حیاطی در صنایع غذایی بهداشتی میباشد به همین دلیل تمام دارو سازی ها و تولید کننده های مواد غذایی در بخشی از فرآیند تولید خود که هوای فشرده مستقیما با محصول تولیدی در تماس است ملزم به استفاده از کمپرسورهای اویل فری میباشند

کمپرسورهای اویل فری به مراتب چندین برابر گرانتر از کمپرسورهای اویل اینجکت میباشند و همچنین تامین لوازم وقطعات آنها کار بسیار دشواری است به جز در موارد خاص مانند داروسازی ها استفاده از انها توصیه نمیشود.

 

●کمپرسورهای  دیگر(کمپرسورهای کمکی یا بوسترها-تشدید کننده های فشار)

بوستر کمپرسورها نوعی از کمپرسور هستند که هوایی را که از قبل فشرده شده تا فشار بالاتری متراکم میسازند از این نوع کمپرسورها  برای جبران افت فشار در طول خط لوله  ویا برای  مواردی که به فشار بیشتری  در فرآیند نیاز است استفاده میشوند متدوال ترین نوع استفاده از این نوع کمپرسور در فرآیند تولید بطری ها پت وبطری ها آب معدنی میباشد

تشدید کننده های فشار برای افزایش ناگهانی فشار از 7 بارتا 200 بار یا حتی 1000 بار  استفاده میشوند که کاربرد آنها معمولا در آزمایشگاه ها و ماشین الات تست میباشد این تشدید کننده ها فقط وفقط برای جریان های خیلی کم موجود میباشند.

 

در اخر امیدواریم مطالب فوق مفید واقع شده باشد در مقاله های بعدی به صورت اختصاصی و متمرکز به تمام دسته بندی های فوق به صورت مفصل خواهیم پرداخت شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر وتخصصی تر در مورد کمپرسور مدنظر خود مقالات ما را دنبال کنید.

باتشکر واحد تحقیق و توسعه هلدینگ بهسام

تاریخ نشر مقاله: 96/4/26